Ogólnopolski Projekt Edukacyjny „Angielski jest fun-tastyczny”. Zadanie nr 6.

Uczniowie klas 1-3 pod okiem nauczyciela języka angielskiego wykonali kolejne, ostatnie już zadanie w ramach projektu. Tym razem było to zadanie zatytułowane „Let’s play”.

Zadanie polegało na stworzeniu gry i zagranie w nią. Idealnie sprawdziła się tu aplikacja Learning Apps Org, która jest doskonałym narzędziem multimedialnym służącym do tworzenia gier interaktywnych. Mogą one zostać wykorzystane m.in. do powtórzenia słownictwa z języka angielskiego. Na aplikacji jest dostępnych kilkanaście rodzajów gier do samodzielnego wykonania, my wybraliśmy wykreślankę. Każda klasa powtarzała słownictwo z danego kręgu tematycznego: klasa 1 - dzikie zwierzęta, klasa 2 - zwierzęta, klasa 3 - miejsca w mieście. Uczniowie wpisywali do generatora słowa, następnie została stworzona gra w którą oczywiście chętnie wszyscy zagrali.

Było to ostatnie zadania wykonane w ramach projektu. W czerwcu nastąpi podsumowanie projektu oraz przesłanie dyplomów dla uczestników. Udział w projekcie pozwolił uczniom na przekonanie się, że nauka języka obcego to nie tylko żmudne przyswajanie słówek, ale także doskonała zabawa, integracja i współpraca w grupie rówieśniczej.

Dagmara Kobos