OSIĄGNIĘCIA DYDAKTYCZNO – WYCHOWAWCZE UCZNIÓW W ROKU SZKOLNYM 2016/2017

8 stycznia w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek zwyciężyli:

KATEGORIA SOLIŚCI - KLASA 1 – 3
2 miejsce - MARTYNA PAWLIK
Wyróżnienie - DOMINIKA CZESAK

KATEGORIA SOLIŚCI - KLASA 4 – 6
1 miejsce - MAGDALENA PŁACHNO
2 miejsce - AMANDA PAWLIK
3 miejsce - JAKUB KOWAL

KATEGORIA ZESPOŁY KLASA 4 – 6
2 miejsce - „BORZĘCKIE SŁOWIKI”

14 stycznia 2017 r. Krakowie podczas  Nowohuckiego Konkursu Kolęd i Pastorałek

wyróżnienie zdobyła Magdalena Płachno.

W marca 2017 roku w Gminnym Konkursie Recytatorskim

poezji Danuty Wawiłow pod hasłem „Zaczarowany świat wierszy”  trzecie miejsce uzyskała Martyna Pawlik i tym samym przeszła do kolejnego etapu powiatowego tegoż konkursu, w którym bardzo ładnie przedstawiła swoją prezentację.

Podczas konkursu na  Gminnego Mistrza Intelektu, który odbył się 23 marca 2017 r.

pierwsze miejsce zajęła Magdalena Płachno, tuż za nią uplasował się Jakub Kowal.

W tygodniu poprzedzającym Święta Wielkanocne  w Gminnym Konkursie na pisankę wielkanocną

w kategorii „Pisanka zdobiona techniką współczesną”

• II miejsce zdobył Krzysztof Wilkosz (kl. IV)
  • III miejsce - Amanda Pawlik (kl. V)

12 maja 2017 roku w Zespole Szkół w Bielczy odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny.

I miejsce zajął prezentujący naszą szkołę zespół w składzie Anna Kiczka, Jakub Kowal, Magdalena Płachno.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Borzęcinie 17 maja  odbyła się I część Wojewódzkiego Projektu Ekologicznego Ekoszkoła - Ekoprzedszkole 2017.

Nasza szkoła prezentowana przez Annę Kiczka, Jakuba Kowala i Magdalenę Płachno zajęła najwyższą lokatę w teście z wiedzy wśród 30 szkół podstawowych zgłoszonych do Projektu.

W niedzielę 28 maja Zespół Borzęckie Słowiki funkcjonujący przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dolnym świętował Jubileusz 25 - lecia.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele. Po Mszy wszyscy udali się do Domu Strażaka, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Borzęckie Słowiki otrzymały medal „Polonia Minor” od Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupy poprzez ręce Radnego Sejmiku Województwa Małopolskiego Adama Kwaśniaka za kultywowanie tradycji i upowszechnianie kultury w Gminie Borzęcin i regionie.

28 maja na stadionie sportowym przy Publicznej Szkole Podstawowej w Borzęcinie Dolnym  od godziny 15.00 odbył się Piknik Rodzinny .

W rywalizacjach sportowych wystąpiły drużyny:

• Drużyna pierwsza:  Eryk Burzawa – kapitan, Jakub Kowal, Jakub Cisak, Magdalena Gajos, Julita Kiczka, Wiktor Dębiński, Maksymilian Rzepka, Pani Paulina Rzepka, Magdalena Wilkosz, Witold Gofron
  • Drużyna druga: Paweł Madej – kapitan, Jakub Tomaszek, Mateusz Fela, Anna Kiczka, Gabriela Kowal, Sebastian Czaja, Anna Knap, Pan Łukasz Czaja, Weronika Czesak, Paweł Marek.
  • Drużyna trzecia:  Szymon Falarz – kapitan, Grzegorz Martyński, Adrian Sęk, Kacper Rogóż, Anna Gofron, Dominika Czesak, Wiktoria Czesak, Pani Bożena Falarz, Przemysław Górak, Piotr Marek.

Wyniki rywalizacji:

• I miejsce zdobyła drużyna Eryka Burzawy
  • II miejsce – drużyna Szymona Falarza
  • III miejsce – drużyna Pawła Madeja

Medale i nagrody wręczał Pan Janusz Kwaśniak Wójt Gminy Borzecin. Po zawodach sportowych rozegrano mecze piłkarskie: ojcowie kontra synowie oraz towarzyskie mecze absolwentów Zespołu Borzęckie Słowiki z rodzicami i uczniami Publicznej Szkoły Podstawowej w Borzecinie Dolnym. Międzypokoleniowy mecz piłki nożnej wygrali uczniowie wynikiem 4:1. Puchar wręczał Pan Janusz Kwaśniak Wójt Gminy Borzecin.

7 czerwca 2017 r. odbył się  Powiatowy Konkurs Historycznego ,,Kazimierz Wielki i jego czasy”

Nasi uczniowie - Anna Kiczka, Magdalena Płachno i Jakub Kowal wzięła udział w finale V Powiatowego Konkursu Historycznego ,,Kazimierz Wielki i jego czasy” .Organizatorami konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czchowie oraz Zespół Szkół i Przedszkola w Złotej. Patronat nad konkursem sprawowali Starosta Brzeski i Burmistrz Czchowa. Nasza uczennica Anna Kiczka uzyskała najlepszy wynik wśród uczniów z gminy Borzęcin.