Borzęcinie Dolnym 32- 825 Borzęcin 321 B

Sobota, 2024-05-18

Imieniny: Alicji, Edwina

Rok szkolny 2017/2018

Osiągnięcia uczniów i dzieci Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Borzęcinie Dolnym w roku szkolnym 2017/2018:

• w Powiatowym Konkursie Plastycznym "ŚWIĘTY JAN PAWEŁ II - PIELGRZYM ŚWIATA" Magdalena Płachno zdobyła III miejsce w kategorii: uczniowie klas IV - VII ze szkół podstawowych

• w Gminnym Konkursie Plastycznym - "Mój nauczyciel", "Moja pani z przedszkola" drugie miejsce zajął Patryk Pyzik a Maksymilian Rzepka z klasy III miejsce trzecie

• Magdalena Płachno wywalczyła wyróżnienie w XIII Regionalnym Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Barana

•  Podczas Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek w kategorii soliści - klasa 4 – 6 wyróżnienie zdobyła Julita Kiczka, w kategorii soliści - klasa VII i gimnazjum I miejsce zajęła Magdalena Płachno, w kategorii zespoły najwyższą lokatę zajęły - „Borzęckie Słowiki”

• w XIII Brzeskim Konkursie Kolęd i Pastorałek zespół Borzęckie Słowiki wywalczył II miejsce zdobywając srebrną Muszlę Św. Jakuba, nagrodę 550 zł oraz srebrne medaliki

•  Podczas Konkursu na Pisankę Ludową i Palmę Wielkanocną z przedszkola Tomasz Rosa zajął II miejsce; z dzieci klas IV - VI: Krzysztof Wilkosz osiągnął III miejsce, w kategorii młodzież: klasa VII - II miejsce ex aequo zdobyły Anna Kiczka oraz Kornelia Płachno

•  w ogólnopolskim konkursie KRUS pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – upadkom zapobiegamy” wyróżnienie zdobył Piotr Gołas

• w Wojewódzkim Projekcie Ekoszkoła, Ekoprzedszkolne 2018 w Rundzie II – Film ekologiczny, pod nazwą: „Pokaz mody ekologicznej” nasza szkoła zdobyła wyróżnienie, w Rundzie III – Prezentacja klasa VII wywalczyła III miejsce

•  do etapu rejonowego Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego oraz Konkursu Kuratoryjnego z Języka Angielskiego zakwalifikowała się Magdalena Płachno

•  w Gminnym Turnieju Wiedzowym o tytuł „Mistrza Intelektu” I miejsce zdobył Wiktor Dębiński, II miejsce Krzysztof Wilkosz

• w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematycznym bardzo dobry wynik osiągnął Wiktor Dębiński i odebrał dyplom oraz nagrodę podczas uroczystego podsumowania Konkursu na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie;  wyróżnienie zdobyli Anna Kiczka i Krzysztof Wilkosz

• 14 czerwca 2018 r. odbył się Powiatowy Konkurs Historyczny ,,Kazimierz Wielki i jego czasy” w Zespole Szkół i Przedszkola w Złotej. Nasze uczennice - Anna Kiczka i Magdalena Płachno wzięły udział w finale VI Powiatowego Konkursu Historycznego. Anna Kiczka uzyskała najlepszy wynik wśród uczniów z gminy Borzęcin.