Dzień Ziemi w naszej szkole

22 kwietnia 2024 r. w naszej szkole zorganizowano obchody Dnia Ziemi. Organizatorami tego wydarzenia byli członkowie Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Klubu Wolontariatu wraz z opiekunami p. Dagmarą Kobos, p. Grażyną Fudalej oraz p. Wiktorią Nykiel - Prząda. Główną prowadzącą była uczennica klasy 7, Angelika Kordek.

Kilka tygodni wcześniej ogłoszono szkolny konkurs ekologiczny „Recyklingowa Fabryka Zabawek”. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać dowolną zabawkę z różnych odpadów dostępnych w domach. Uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem i kreatywnością. Wykonali zabawki z tektury, plastikowych butelek, aluminiowych puszek, czy zakrętek po wodzie mineralnej. Wszystkie prace wykonane były z największą starannością oraz dbałością o szczegóły. Rozstrzygnięcie konkursu oraz  wręczenie dyplomów i nagród miało miejsce podczas szkolnych obchodów Dnia Ziemi.

Wyniki konkursu:

Kategoria klas 1-3:

Miejsce I: Kamil Górka, uczeń klasy 1.

Miejsce II: Magdalena Czaja, uczennica klasy 3.

Miejsce III: Nikodem Drelicharz, uczeń klasy 1.

Wyróżnienie otrzymał Wiktor Duda, uczeń klasy 2.

Kategoria klas 4-7:

Miejsce I: Arkadiusz Górka, uczeń klasy 5.

Arkadiusz był jedynym uczestnikiem konkursu w swojej kategorii wiekowej.

Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy chęci udowodnienia, że nawet ze śmieci może powstać nowy, przydatny przedmiot. Uczniowie tym sposobem promowali ideę recyklingu, tak ważnego w naszych czasach.

Kolejnym punktem obchodów było obejrzenie filmiku edukacyjnego pt. „Dzień Ziemi”. Uczniowie dowiedzieli się gdzie i kiedy zapoczątkowano obchody tego święta, co ma negatywny wpływ na naszą planetę, jak postępować, by żyć w zgodzie z naturą. Teraz wiedzą, że każdego dnia, każdy z nas ma wpływ na to w jakiej kondycji jest Planeta Ziemia.

W ostatniej części wydarzenia uczniowie zagrali w grę Milionerzy, którą poprowadziła uczennica klasy 6, Joanna Bieniek.  Każda klasa reprezentowana była przez dwie osoby. Podczas gry prowadząca, tak jak w teleturnieju telewizyjnym, zadawała pytania uczestnikom, którzy w parach zmagali się z konkurencją. Wszyscy uczniowie okazali się specjalistami z zakresu ekologii i doskonale odpowiedzieli na wszystkie pytania.

Na koniec pani dyrektor Cecylia Czaja pogratulowała i podziękowała wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody tak ważnego dnia.

Dagmara Kobos